Odnawialne Ciepło

Reklama

Ciepło jesienią? To możliwe!
Skorzystaj z naszej bogatej oferty.
Kominki to niepowtarzalny klimat oraz oszczędność.
SPRAWDŹ PAKIETY PROMOCYJNE

"Śmieci do śmietnika, choinki do lasu"

Rusza kampania "Śmieci do śmietnika, choinki do lasu".

 

 

Od 2 dnia stycznia do 6 lutego 2011 roku w katowickim sklepie IKEA będzie można zostawić żywą, poświąteczną choinkę. Drzewka zostaną przerobione na biomasę. Dochód ze sprzedaży surowca zostanie przeznaczony na zakup młodych drzewek, które zostaną posadzone przez dzieci i młodzież ze śląskich szkół wiosną, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi. Organizatorami akcji są producent biomasy, firma Poli Trade Polska z Katowic oraz IKEA Katowice.

 

Kampania realizowana jest już 3 raz, jej celem jest uświadomienie społeczeństwu roli odnawialnych źródeł energii i upowszechnienie zwyczaju poświątecznej utylizacji choinek. W poprzednich latach zebrano ponad 600 drzewek.

 

- Jedna trzecia Polaków każdego roku kupuje żywą choinkę – mówi Jarosław Rak, Prezes Poli Trade Polska. – Wszyscy widzimy jak po świętach masowo są one wyrzucane na śmietnik. Jako producent biomasy postanowiliśmy coś z tym zrobić. Z jednej strony pomagamy zamienić je na ekologiczną energię, a z drugiej sami organizujemy sadzenie nowych drzewek – dodaje Rak.

 


W tym roku, współorganizatorem akcji jest IKEA Katowice, która zajmie się zbiórką choinek na terenie sklepu. Drzewka można przywozić do IKEA od 2 stycznia do 6 lutego w godzinach otwarcia sklepu. Choinkę należy dostarczyć do oznaczonego punktu przy Ekodomku wewnątrz IKEA w Katowicach.

 

- Chętnie włączamy się w inicjatywy proekologiczne – mówi Gabriel Gdula z działu Marketingu IKEA Katowice – Będziemy zachęcać naszych klientów aby nie wyrzucali drzewek, tylko przywozili je do nas do sklepu – dodaje.

 

Poza IKEA Katowice, choinki będzie można oddawać także bezpośrednio do firmy Poli Trade Polska w Katowicach przy ul. Kołodzieja 2.Więcej informacji na temat akcji: www.choinkidolasu.pl

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież